Fitklub Hurbanka na FacebookuFitklub Hurbanka baby plávanie na FacebookuAko sa k nám dostanete

Hry vo vode

Hry vo vode od 2,5 roka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HRY VO VODE ZAČÍNAME V PONDELOK 03.FEBRUÁRA 2020! 

Milí rodičia, 

od septembra 2016 sme otvorili nový koncept kurzu plávania pre deti vo veku 2,5 - 3,5 roka HRY VO VODE.

Kurz je vhodný pre úplných začiatočníkov ako aj pre skúsenejších plavcov z baby plávania. Počas kurzu je dieťa celú dobu vo vode s rodičom. Do kurzu je možné sa prihlásiť kedykoľvek, pokiaľ je voľná kapacita.

V prípade záujmu pošlite SMS s požadovaným časom, dátumom narodenia a menom dieťaťa poprípade na mail hryvovode@fitklub.sk  

 

Základné info:

- kurz prebieha v nasledovných termínoch:  

Pondelky:  16:00 - 16:40, 16:40 - 17:20, 17:20 - 18:00

- 1 skupinka = inštruktor + max 6 detí + max 6 rodičov

- 1 lekcia = 40 min. plávanie (rozcvička na suchu, asistované plávanie, voľný program) + 5 min. vírivka (na zohriatie)

- 1 kurz = 5 lekcií, ktoré je potrebné minúť do 7 týždňov od nástupu na kurz

- cena kurzu je 45€

- cena kurzu pre držiteľov CC Hurbanka 40€

 - v prípade záujmu je možné sa objednať na ukážkovú lekciu, ktorá je zdarma 

Prečo VODNÉ SAFARI?

Ak malo vaše dieťa doteraz skúsenosť s vodným prostredím, tak to bolo výlučne s asistenciou rodiča alebo dospelej osoby. Do veku 2 rokov sme sa sústredili na upevnenie väzby dieťatka na maminku alebo otecka a pomocou tejto väzby vytvoriť pozitívny vzťah k vodnému prostrediu. Bábätko si pomocou úzkeho kontaktu s najbližšou osobou vypestovalo rešpekt pred vodou a naučilo sa reagovať na rôzne situácie. Využívali sme na to všetky zmysly dieťatka - spievali sme mu, objímali, hladkali ho, polievali vodou, hrkali hrkálkami ...

V období 2 rokov to však vaše dieťa začne čoraz viac ťahať k samostatnosti a chce ju prejavovať všade, aj vo vode. Pomaly začne dočahovať špičkami nožičiek na dno bazéna a to mu dodá ešte viac istoty, vydať sa na výskumnú cestu samé.

Kurz hry vo vode postupným zvyšovaním náročnosti jednotlivých úloh a hier vedie k čoraz väčšej samostatnosti dieťaťa vo vodnom prostredí. Využívame narastajúcu súťaživosť a fyzickú aj mentálnu zdatnosť dieťaťa. Koncept VODNÉ SAFARI je založený na využívaní nafukovacích zvieratiek, podľa ktorých deti napodobňujú ich pohyby a správanie. Tým sa snažíme upútať ich pozornosť a prirodzeným spôsobom namáhať konkrétne svalové partie alebo iné zmysly. Tento kurz je veľmi dobrou prípravou na ďalšie kurzy plávania, kde sa vyžaduje samostatnosť dieťaťa a žiadny kontakt s rodičom.

Prečo plávať?

Ideálny spôsob ako spestriť denný režim dieťatku a rodičom a prehĺbiť vzájomný vzťah - hlavne otecko - dieťa. Spôsob ako zvýšiť obranyschopnosť - otužovanie dieťaťa i rodiča. Možnosť naučiť sa manipulovať s dieťatkom vo vode, predvídať a správne reagovať.

Význam plávania

Voda je pre dieťa priateľským a známym prostredím už od obdobia vnútromaternicového vývoja, nadľahčuje ho a umožňuje mu vykonávať pohyby zodpovedajúce jeho povahe a nálade. Prirodzeným spôsobom posilňuje rôzne svalové skupiny, pohyb vo vode napomáha k odstráneniu rôznych nedostatkov a chýb držania tela. Plávaním, pohybom, otužovaním i dostatočným pohybom vonku, prispieva k fyzickej zdatnosti. Ponúka nové vnemy a zážitky, poskytuje podnety pre rozvoj sociálneho správania. Pohyb vo vode priaznivo ovplyvňuje srdcovo–cievny systém. Skvalitňuje sa dýchanie, zmenšujú chronické problémy dýchacích ciest. Voda príjemne unavuje – podporuje chuť do jedla. Vplyvom pohybu dolných končatín sa zlepšuje črevná peristaltika, deti menej trpia bolesťami bruška, podpora všestranného rozvoja (hrubá a jemná motorika, rozvoj reči, emocionálne, pamäťové  a myšlienkové schopnosti)

Od kedy?

Od 2,5 do 3,5 rokov, potom  odporúčame navštevovať naše kurzy plávania.

Kde?

V bazéne určenom len pre deti, ktorý spĺňa kritéria pre pobyt detí vo vode. (rozmer 8m x 4m, hĺbka vody 0,8 m, teplota vody 29 °C)

Kontakt

Kontakt