Fitklub Hurbanka na FacebookuFitklub Hurbanka baby plávanie na FacebookuAko sa k nám dostanete

Baby plávanie

Baby plávanie od 6 mesiacov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O BABY PLÁVANÍ

Pozývame Vás, stráviť Váš čas so svojim dieťatkom k nám!  Príďte sa zahrať vo vode, zaspievať si a zároveň týmto  zdravým pohybom a otužovaním podporiť imunitu vášho dieťatka!

Ideálny spôsob ako spestriť denný režim dieťatku a rodiča, zvýšiť obranyschopnosť, otužovanie bábätka i rodiča. Jedna z mála pohybových aktivít pre deti do 1 roka možnosť naučiť sa manipulovať s bábätkom vo vode, predvídať a správne reagovať a prehĺbiť vzťah medzi rodičom a bábätkom.

Prečo plávať?

Pretože deti milujú vodu! Voda je pre dieťatko priateľským a známym prostredím už od obdobia vnútromaternicového vývoja, nadľahčuje ho a umožňuje mu vykonávať pohyby zodpovedajúce jeho povahe a nálade. Prirodzeným spôsobom posiľňuje rôzne svalové skupiny, pohyb vo vode napomáha k odstráneniu rôznych nedostatkov a chýb držania tela. Plávaním, pohybom, otužovaním i dostatočným pohybom vonku, prispieva k fyzickej zdatnosti, detská sauna a otužovanie činnosti  znižujú náchylnosť detí k ochoreniam, ktoré spôsobuje zmena teploty (prechladnutie). Ponúka nové vnemy a zážitky, poskytuje podnety pre rozvoj sociálneho správania. Pohyb vo vode priaznivo ovplyvňuje srdcovo–cievny systém, skvalitňuje sa dýchanie, zmenšujú chronické problémy dýchacích ciest, voda príjemne unavuje – podporuje chuť do jedla. Vplyvom pohybu dolných končatín sa zlepšuje črevná peristaltika, deti menej trpia bolesťami bruška. Podpora všestranného rozvoja (hrubá a jemná motorika, rozvoj reči, emocionálne, pamäťové a myšlienkové schopnosti).

Ako?

Tým najprirodzenejším spôsobom: formou hry správne prispôbenej veku a psychomotorickej vyspelosti bábätka, doplnenej pesničkami, riekankami s využitím hračiek a rôznych plaveckých pomôcok. Individuálny prístupom inštruktora, ktorý zohľadňuje vek, vývojové štádia i jedinečnosť každého bábätka.

Od kedy?

Od 6 mesiaca veku bábätka do cca 3 rokov, potom odporúčame navštevovať náš kurz Hry vo vode (od 2-4 rokov).

Kde?

V bazéne určenom len pre deti, ktorý spĺňa kritéria pre pobyt detí vo vode od 6 mesiacov (rozmer 8m x 4m, hĺbka vody 0,8 m, teplota vody 32 °C). Po plávaní sa môžete zohriať v suchej saune s níženou teplotou na 50 až 55 °C)

Kontakt

Kontakt

email: fitklub@fitklub.sk

Kontakt

Na stiahnutie